DiscMaster Compact

Szlifowanie jak dużymi maszynami – ale szerokością roboczą 900mm.

Pokaż podobne

Powrót

Dzięki DiscMaster Compact koncepcja DiscMaster jest teraz osiągalna również dla mniejszych i średnich firm – z gwarancją doskonałego szlifu.

Stacja dysków składa się z zamontowanych dwóch rzędach, siedmiu przesuniętych w stosunku do siebie, dużych dysków. Uzbrojone w lamele szlifujące, rotujące mimośrodowo dyski, obrabiają elementy z różnych kierunków i pod każdym kątem. Rezultat: wspaniały efekt szlifowania zarówno profilu, jak i załamań oraz gładkich powierzchni.

Mimośrodowy obrót dysków zapewnia to, że lamele szlifujące dostają się nawet do najmniejszych zagłębień. Dodatkowo osiągamy na powierzchni efekt szlifu ręcznego.

Następujące po sobie dwa przeciwbieżne walce, zapewniają zrównoważony i zgodny z kierunkiem posuwu, szlif końcowy. Dzięki rozciągniętym dwóm rzędom dysków i pięciu rolekom dociskowym, można zrezygnować z podciśnieniowej taśmy transportowej. Obniża to zarówno koszt zakupu, jak i późniejsze koszty eksploatacyjne.

Zasada działania

Dwa rzędy mimośrodowo obracających się dysków i następujące po nich walce, szlifują pod każdym kątem i ze wszystkich kierunków. Zamontowane w krótkich odstępach rolki dociskowe powodują, że skomplikowany system podciśnieniowej taśmy posuwu, staje się zbyteczny.

DiscMaster Compact – w praktyce

  • Usuwanie włókien i polerowanie elementów z drewna, MDF i fornirowanych
  • Przeszlifowanie śladów po frezie
  • Szlifowanie profili, kątów, przejść i powierzchni
  • Lekkie załamywanie krawędzi
  • Przygotowanie powierzchni pod foliowanie 3D
  • Optymalne przygotowanie powierzchni do jej dalszej obróbki
  • Szlif międzyoperacyjny

DiscMaster Compact – to, co najważniejsze

Rolki dociskowe między spiralnymi walcami i dyskami, zapewniają bezproblemowe prowadzenie krótkich i wąskich elementów.