DiscMaster 3DBB

Maszyna do szlifu końcowego z bezkonkurencyjną techniką mimośrodowo obracających się dysków.

Obejrzyj film instruktażowy 1
Obejrzyj film instruktażowy 2
Obejrzyj film instruktażowy 2
Pokaż podobne

Powrót

Najwłaściwszym wyborem do szlifowania surowego drewna, MDF, elementów fornirowanych oraz szlifu międzyoperacyjnego profilowanych lub płaskich elementów jest DiscMaster 3DBB. Bazując na technice mimośrodowo obracających się dysków (zgłoszone do opatentowania) uzyskujemy perfekcyjne rezultaty szlifowania.

Zasada działania

Trzyrzędowa stacja dysków składa się z 16 dużych talerzy. Dyski uzbrojone w lamele szlifujące, obracają się mimośrodowo, obrabiając elementy ze wszystkich stron i pod każdym kątem. Wynikiem tego są wspaniałe rezultaty szlifowania profilu, powierzchni płaskiej oraz bocznych promieni. Następujące po nich dwa walce, zapewniają doskonały szlif końcowy.

Różnica

Nowa DiscMaster pracuje z trzyrzędową stacją z obracającymi się mimośrodowo dyskami i w przeciwieństwie do starszych modeli, bez ich oscylacji. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że przy zastosowaniu dodatkowego, trzeciego rzędu dysków, znacząco wydłuża się intensywność szlifowania, co jest szczególnie ważne przy szlifowaniu drewna. Mimośrodowy obrót dysków, zapewnia to, że lamele szlifujące osiągają nawet najmniejsze zagłębienia profilu. Dodatkowo osiągamy efekt ręcznego szlifu na powierzchni. Inną zaletą jest też równomierna obróbka na obwodzie elementu i to niezależnie od prędkości posuwu.

DiscMaster w praktyce

DiscMaster – opatentowane szlifowanie

Wyposażenie opcjonalne

  • Podciśnieniowa taśma posuwu z silnym wentylatorem o mocy 7,5 kW
  • Aktywowany sensorami oscylujący nadmuch elementu obrabianego, z listwą antystatyczną i oddzielnym kanałem odciągu
  • Powerpanel, sterownik SPS z obsługą poprzez kolorowy panel dotykowy do zmiany i zapisywania odpowiednich parametrów
  • Oscylująca stacja dysków